День доброти 13 листопада

Всесвітній день доброти, на думку засновників свята, – це можливість нагадати людям про важливість прояву людяності і взаємодопомоги у повсякденному житті.

Всесвітній день доброти святкують 13 листопада. Саме цього дня 1998 року на Першій конференції Всесвітнього руху доброти в Токіо було засновано нове свято. Його ініціатором став волонтерський рух “За доброту”, що з’явився в Японії 1997 року. Цілі і завдання організації – надихати людей на добрі вчинки і сприяти поліпшенню життя у світі за допомогою добрих вчинків

Сама організація «Всесвітній рух доброти» була створена в Японії роком раніше, в 1997-му, і зібрала під свої прапори» однодумців руху доброти з різних країн – волонтерів та добровольців, які з року в рік невпинно діють по всьому світу і своїми справами надихає людей на здійснення добрих вчинків. І сьогодні приєднатися до них можуть всі бажаючі зробити добрий, щирий, благородний вчинок. Тим більше, що основне спілкування учасників Руху відбувається за допомогою інтернету, де на своїх ресурсах вони розповідають про ідеї благих справ і способи їх втілення.

До речі, у Руху є свій офіційний документ – «Декларація доброти», яка говорить: «Ми визнаємо фундаментальну важливість простої людської доброти, як основної умови доставляє задоволення і осмисленого життя, і цим документом проголошуємо створення Всесвітнього руху доброти. Ми будемо прагнути об’єднатися через організації в кожній країні і з допомогою створення всесвітньої мережі, і створити більш добрий і більш повний співчуття світ».

Саме учасники цієї організації і запропонували створити таке чудове свято. Офіційно Всесвітній день Доброти був заснований у Сінгапурі 18 листопада 2000 року на 3-й конференції Руху доброти.

Не секрет, що в сучасному високотехнологічному і швидкісному світі все частіше людські почуття та моральні якості відходять на другий план, і зокрема – доброти серед нас стало набагато менше – цей факт, на жаль, очевидний. Тому сьогоднішнє свято – ще один привід згадати про такій якості і категорії людських відносин як Доброта і об’єднати існуючі в різних країнах руху за доброту, щоб допомогти людям усвідомити, що робити добро – це зовсім нескладно, а результат у добрих справ і вчинків колосальний.

Ще одна мета Всесвітнього дня Доброти, за словами його засновників, – сприяти об’єднанню різних націй, незважаючи на мовні та культурні відмінності. Адже тільки на основі щиро добрих справ і вчинків можна досягти єдності і взаєморозуміння, зберігши при цьому самобутність і унікальність.

День Доброти – це особливий день, присвячений виявленню та поширенню доброти, взаєморозуміння та підтримки серед людей. Цей день нагадує нам про важливість добрих вчинків у нашому житті та спонукає до позитивних змін у спільноті.

Для дітей День Доброти є особливо важливим, оскільки це навчає їх цінувати добро та вміти його виявляти. Ось чому це так важливо:

Виховання Емпатії: День Доброти надає можливість дітям краще розumіти почуття та потреби інших. Вони вчаться ставати на місце іншої людини та бачити ситуацію з іншого кута зору.

Розвиток Відчуття Спільноти: Виявлення доброти у спільноті допомагає створювати атмосферу взаєморозуміння та підтримки. Це зміцнює відчуття єдності серед дітей та їхніх однолітків.

Навчання Важливості Допомоги й Підтримки: День Доброти надихає дітей бути підтримкою для інших, незалежно від їхнього віку чи статусу. Вони вчаться, що навіть маленькі вчинки можуть мати велике значення.

Сприяння Психологічному Благополуччю: Виявлення доброти сприяє психологічному комфорту та відчуттю безпеки. Діти відчувають себе у захищеному та підтриманому середовищі.